XIX Regionalny Konkurs Literacki "Ze Śląskiem na Ty"

Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej zaprasza do udziału w XIX edycji Regionalnego Konkursu Literackiego "Ze Śląskiem na ty". Celem konkursu jest kształtowanie i popularyzowanie wiedzy o historii naszego regionu, zwłaszcza kulturze środowisk wiejskich Górnego Śląska. Jest to konkurs, którego ideą jest gromadzenie różnorakich zapisów, wspomnień i opowieści dotyczących szerokorozumianej tematyki śląskiej. Wydaliśmy już trzy tomy ksiązek "Ze Śląskiem na ty", które zawierają nagrodzone prace napisane przez laureatów, pracujemy już nad czwartym tomem. Pisać moze każdy, gdyż Konkurs przewiduje udział w czterech kategoriach wiekowych oraz cenne nagrody, w tym publikację prac nagrodzonych. Zachęcamy do pisania na ciekawe tematy, do tej pory nieopublikowane.  W załączniku przesyłamy kartę zgłoszeniową uczestnika oraz regulamin, który zawiera więcej informacji o Konkursie. Na naszej stronie internetowej www.lodzk.opole.pl można pobrać pliki oraz dowiedzieć się więcej w zakładce Ze Śląskiem na ty.

Prace można nadsyłać do 31 października 2012r. a podsumowanie - finał tegorocznego konkursu odbędzie się 25 listopada 2012 w sali Łubniańskiego Ośrodka Kultury o godz. 16.00.

DOCkarta-ZSnt-2012.doc

 

 

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png