Łubniany - tu podatek zostawiamy...

Animacja PIT-37 + herb Gminy = szkoła / gospodarka odpadami / boisko / latarnie / plac zabaw

Od trzech lat trwa akcja "Gmina Łubniany - tu podatek zostawiamy i korzyści z tego mamy!". Dzięki wskazywaniu miejsca zamieszkania w jednej z 11 miejscowości Gminy Łubniany, do budżetu lokalnego samorządu trafia więcej środków - na przykład w 2019 roku dodatkowo aż 190 tysięcy złotych!

Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak ponownie zwraca się z prośbą do Mieszkańców, którzy nie są zameldowani w naszej gminie, aby swoje zeznanie podatkowe (PIT) złożyli w Drugim Urzędzie Skarbowym w Opolu, a za miejsce zamieszkania wskazywali Gminę Łubniany. Dzięki temu ok. 37% odprowadzonego podatku wróci do nas. 

Te pieniądze można będzie przeznaczać na przykład na drogi, szkoły, przedszkola, na ochronę środowiska czy na kulturę. Dla zobrazowania: jeśli wysokość naliczonego podatku wyniesie 1000 zł, do budżetu gminy wróci blisko 370 zł od jednego mieszkańca!

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości Urzędu Skarbowego.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i niezarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu PIT rocznym należy wpisać:

  • W części A – Drugi Urząd Skarbowy w Opolu
  • W części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Łubniany

Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Gminie Łubniany poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3, który służy do informowania US o zmianie miejsca zamieszkania (jeżeli jest inne niż adres stałego zameldowania) lub numeru konta bankowego. Urzędy Skarbowe posiadają dostęp do rejestru państwowego PESEL, więc o zmianie innych danych osobowych nie musimy ich informować.

Należy pamiętać, by o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę.

Pozostali podatnicy (prowadzący działalność gospodarczą) mają obowiązek poinformować o zmianie adresu zamieszkania w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego. To zaś wymaga złożenia (w zależności od ich statusu ewidencyjnego) formularza CEIDG-1 lub NIP-7. Zgłoszenia aktualizacyjnego muszą dokonać w ciągu 7 dni od dnia zmiany adresu.

ŁUBNIANY – tu podatek zostawiamy i korzyści z tego mamy!

Ulotka zawiera informacje, które są przedstawione w tekście powyżej

Na zdjęciu widoczny fragment formularza PIT-37 z zaznaczonym punktem 9 - DRUGI URZĄD SKARBOWY UL. CEMENTOWA 6, 45-358, oraz punktem 17. ŁUBNIANY

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png