Cała Gmina pomagała Szymonkowi

Szymonek przed samochodem marki Mustang na parkingu przed Łubniańskim Ośrodkiem Kultury

Na początku grudnia dowiedzieliśmy się o Szymonku, mieszkańcu Łubnian, który potrzebował 16 400 zł na specjalistyczny wózek i ortezy. - Tradycją stało się pomaganie. Dzięki organizacji bali charytatywnych udało się wesprzeć leczenie Piotrusia z Łubnian i Karolka z Luboszyc. Bardzo chcieliśmy też pomóc Szymonkowi, jednak nie mogliśmy zorganizować balu. Zdecydowaliśmy się zaangażować w licytacje internetowe i wspieranie zbiórki na portalu zrzutka.pl – podkreśla Paweł Wąsiak, Wójt Gminy Łubniany.

W grudniu ruszyły licytacje, a przedmioty przekazywane przez Mieszkańców i ich znajomych były bardzo różne – od ekologicznych kaczek, przez książki, ikonę, obrazy, wianki adwentowe, świeczki, po spotkania z alpakami czy jazdę konną, a nawet zwiedzanie straży pożarnej. W akcję zbierania pieniędzy zaangażowali się także urzędnicy, strażacy z OSP Łubniany, uczestnicy zajęć  Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Brynica, a także koledzy Szymonka z przedszkola w Łubnianach i Dąbrówce Łubniańskiej.

Koniec końców na portalu zrzutka.pl na początku lutego pojawiła się kwota niemal 24 tysięcy złotych. - Wózek jest już na ostatnim etapie realizacji, za około 3 tygodnie powinien być już u Szymonka – nie ukrywa radości Krystyna Gulyk-Wojtkowiak, mama Szymonka. – Dodatkowo dzięki zbiórce na pewno uda się zrealizować specjalną poduszkę do wózka i ortezy!

Niemal 24 tysiące złotych to jednak nie koniec... Przed Świętami Bożego Narodzenia zgłosił się Darczyńca z Luboszyc, który przekazał na ortezy 14 tysięcy złotych. Ot tak, bezinteresownie. Łączna kwota zebranych środków osiągnęła sumę 38 tysięcy złotych.

- Zbiórka przekroczyła wszelkie marzenia.... musimy pomyśleć, co lepiej zrealizować. Szymonek marzy o przystawce rowerowej do wózka inwalidzkiego. To koszt 20 tysięcy złotych, ale dzięki temu będzie mógł przez kilka dobrych lat cieszyć się z jazdy. Myślę, że za uzbieraną kwotę uda się kupić także buty, balkonik, kulę, pionizator, a także zapewnić rehabilitację, której koszt wynosi 700 złotych miesięcznie.

Wierzę, że małymi krokami wszystko uda się nam zrealizować – podkreśla Krystyna Gulyk-Wojtkowiak. Szymonek doświadczył niesamowitej otwartości od Mieszkańców Gminy Łubniany i ich znajomych. Panowie Dawid Sygulka i Henryk Sygulka spełnili marzenie Szymonka o podróży prawdziwym Mustangiem. Na pomysł wpadła Katarzyna Sobota, a panowie Dawid i Henryk postawili kropkę nad „i”. Po przejażdżce Szymonek stwierdził, że teraz będzie zbierał na taki pojazd!

Nasz bohater, dzięki strażakom OSP z Łubnian zwiedził remizę, spotkał się z Wójtem Gminy Łubniany, otrzymał prezenty od dzieci z przedszkola na Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, a nawet karnet tlenoterapii hiperbarycznej od radnego Piotra Blacha.

- Szymonek jest bardzo wrażliwym dzieckiem i nie jeden raz płakał że szczęścia. Za każdą pomoc i zaangażowanie z całego serca chcemy podziękować dobrym ludziom którzy pracują w Gminie Łubniany, wszystkim osobom które brały udział w licytacjach dla Szymonka, OSP w Łubnianach, przedszkolakom z Łubnian i Dąbrówki Łubniańskiej, Darczyńcy z Luboszyc i wszystkim ludziom dobrej woli, Mieszkańcom Gminy Łubniany! – dodaje Krystyna Gulyk-Wojtkowiak.

Szymon z mamą w gabinecie Wójta Gminy Łubniany

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png