Sukcesy szachistów z Gminy Łubniany

Armin Wład z medalem, przed szachownicą

Pod patronatem Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (LZS) i Szkolnego Związku Sportowego (SZS) w ostatnią sobotę stycznia 2021 r. rozpoczął się cykl internetowych, międzywojewódzkich młodzieżowych turniejów szachowych pod nazwą „Zostań szachowych mistrzem”.

We wszystkich grupach wiekowych zgłoszonych zostało ponad 500 adeptów tej królewskiej gry z całej Polski, a Armin Wład, reprezentujący PSP w Luboszycach wystartował w grupie kilkudziesięciu zawodników urodzonych w 2012 roku i młodszych, co sprawiało konieczność gry również z szachistami o rok starszymi.

Zawody trwały przez 5 kolejnych sobót, a do klasyfikacji generalnej brane były pod uwagę 4 najlepsze wyniki. Pomimo zwycięstwa w pierwszym z turniejów, niestety w 2 kolejnych minimalne potknięcia spowodowały, że został wyprzedzony przez aktualnego medalistę Mistrzostw Polski z Oławy. Zacięty pojedynek trwał praktycznie do ostatniej z 45 w sumie partii szachowych. W bezpośrednich pojedynkach Armin był górą i to on ostatecznie zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Na piątkę z plusem zasługuje Organizator i Sędzia Główny rozgrywek  Mistrz Szachowy – Jan Siekaniec. Każdy bowiem z czołowych zawodników każdej grupy otrzymał pamiątkowy puchar, dyplom i bon wartościowy do wykorzystania w sklepie sportowym.

Z innych grup wiekowych na odnotowanie zasługuje przyzwoity wynik w pierwszej dziesiątce Oskara Hysa z PSP w Jełowej.

Aleksander Wład

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png