Punkt Potwierdzający Profil Zaufany

profil_zaufany.jpeg

Gmina Łubniany uzyskała od Ministra Cyfryzacji funkcje punktu potwierdzającego profil zaufany

Czym jest profil zaufany?

Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie. Te dane to imię (imiona), nazwisko, data urodzenia oraz numer PESEL. Profil zaufany jest tak zabezpieczony, aby nikt — poza jego właścicielem — nie mógł go użyć. Dzięki temu każda osoba, która ma profil zaufany i użyje go w usłudze internetowej podmiotu publicznego, jest wiarygodna.

Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie (to pozwala automatycznie udostępniać dane, które są przeznaczone tylko dla ciebie) oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

Co zyskasz

Dzięki profilowi zaufanemu możesz korzystać z setek usług online na wielu portalach urzędowych. Takimi portalami są między innymi:

W serwisie OBYWATEL.GOV.PL również korzystamy z profilu zaufanego. Dzięki temu potwierdzamy, kim jesteś. Za pomocą profilu zaufanego możesz tu sprawdzić:

W jaki sposób będzie można założyć Profil Zaufany?

Należy najpierw zarejestrować się (założyć konto użytkownika) na portalu www.pz.gov.pl https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage ), z którego wysyłamy wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego. Następnym krokiem jest uwierzytelnienie Profilu w punkcie potwierdzającym w Urzędzie Gminy w Łubnianach (czyli trzeba się będzie jedyny raz udać się do urzędu). W urzędzie legitymujemy się ważnym dokumentem tożsamości (dowód osobisty lub paszport) a urzędnik porównuje dane osobowe, czy są zgodne z wprowadzonymi do systemu. Po pozytywnej weryfikacji danych konto założone na portalu ePUAP zyskuje status Profilu Zaufanego.

Po uwiarygodnieniu danych właściciel profilu zaufanego może posługiwać się nim w kontaktach z administracją w sposób podobny, jak podpisem elektronicznym.

Jak długo ważny jest profil zaufany?

Profil zaufany ePUAP potwierdza się na okres 3 lat i jego ważność może być przedłużona na taki sam okres

Gdzie potwierdzić profil zaufany?

Urząd Gminy Łubniany
Ul. Opolska 104
46-024 Łubniany
Pokój nr 9

od poniedziałku – piątku w godzinach pracy Urzędu Gminy Łubniany

Więcej informacji o profilu zaufanym znajdziesz na https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany;

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png