Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.                    Rozkład jazdy autobusów komunikacji gminnej

Uroczysta Msza św. Dożynkowa

Podczas Mszy Świętej Dożynkowej w kościele pw. św. Antoniego w Luboszycach dziękowaliśmy za tegoroczne plony oraz szczęśliwe zakończenie żniw i prac polowych.

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych było Sołectwo Luboszyce z Sołtysem Krzysztofem Deinert na czele, natomiast Gospodarzem Dożynek Parafialnych Sołectwo Kępa wraz z Sołtysem Konradem Pietrek, które przygotowało piękną koronę dożynkową.

Tegoroczne dożynki były niestety inne niż zwykle – bez korowodu, bez imprezy, jednak – jak od pokoleń – z Mszą Świętą Dziękczynną. W tym roku przewodniczył jej ks. Grzegorz Kublin, proboszcz z Luboszyc, który poświęcił koronę żniwną, dożynkowe chleby oraz dary z pól i sadów.

Na zakończenie Mszy Świętej słowo do zgromadzonych w kościele Mieszkańców Gminy skierował wójt Paweł Wąsiak.

- Dzisiejsza Uroczysta Msza św. Dożynkowa, Msza św. Dziękczynna za plony jest kolejną okazją i przypomnieniem, że każde wołanie „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” MUIS być powiązane ze słowem DZIĘKUJĘ.

Wszyscy, jak tu stoimy jesteśmy wdzięczni za chleb – owoc trudnej pracy rolników - przed którą chylę dziś czoła!

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png