II Bieg ku Słońcu - fotorelacja

Dobra zabawa towarzyszyła sportowym rywalizacjom biegaczy w Jełowej.

163 osoby wzięły udział w Biegu ku słońcu, który po raz drugi odbył się w Gminie Łubniany.

Biegacze mierzyli się z dystansem na 5 i 10 km, a zwolennicy nordic walking pokonali trasę 5 km.

Zawodnicy rywalizowali w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn, dodatkową atrakcją była rywalizacja mieszkańców Gminy Łubniany, wśród których wyłoniono najszybszych biegaczy i biegaczki oraz najszybszych uczestników nordic waking.

Przed biegiem głównym, który startował o godz. 11.00 swoich sił próbowali najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy.

Przedszkolaki pobiegły na dystansie 80 m, klasy I-II miały do pokonania 120 m, klasy III-IV 160 metrów, klasy V-VI 320 metrów, a uczniowie klas VII i VIII przebiegli 500 metrów.

Zwyciężczynią biegu głównego na 10 km została Natalia Broj ze Źlinic, która uzyskała czas 46:47. Obok niej na podium stanęły Krystyna Pawlik z Olesna (47:24) i Izabela Wojtasik z Luboszyc (48:07).

Wśród panów na dystansie 10 km najszybszy okazał się Łukasz Ceglarek z Żędowic (43:09). Na drugim miejscu uplasował się Krzesimir Zbąski z Oławy (43:20), a na trzecim Damian Katra z Dąbrowy (43:27).

Dystans 5 km najszybciej pokonała Marzena Boczkowska z Lewina Brzeskiego (19:43). Drugie miejsce zajęła Kornelia Polak-Duraj z Murowa (20:50), a trzecią lokatę Joanna Rosicka z Opola (23:13).

Na tym samym dystansie w gronie mężczyzn na podium stanęli kolejno Krzysztof Lis z Jasienia (17:30), Marcin Dacków z Lewina Brzeskiego (18:53) i Łukasz Balij z Zagwiździa (19:29).

Trasę 5 km z kijami najszybciej wśród pań pokonały Aneta Hoczek z Kolanowic (33:44), Anna Danielewicz z Dąbrówki (34:31) i Ewa Białas z Lewina Brzeskiego (36:05), zaś wśród panów najlepszymi w tej konkurencji okazali się Ireneusz Bizański z Małujowic (31:48), Janusz Zagaja z Pokoju (32:20) i Walemar Sochacki z Kluczborka (33:25).

Wśród mieszkańców i mieszkanek gminy Łubniany najszybsi na 10 km byli Izabela Wojtasik i Marcin Faltin, w biegu na 5 km najlepiej wypadli Arkadiusz Hoczek i Zuzanna Tomaszek, a marszu nordic walking Aneta Hoczek i Zbigniew Tyka.

Organizatorami wydarzenia był Dyrektor Artur Baziuk z Publicznej Szkoły Podstawowej wraz ze sztabem organizacyjnym z PSP w Jełowej i Urząd Gminy Łubniany, który w biegu na 5 km reprezentował Paweł Wąsiak, Wójt Gminy Łubniany, Jarosław Krzyścin, Radny Gminy Łubniany i Wojciech Zapotoczny, Sołtys Dąbrówki Łubniańskiej, zaś na 10 km Piotr Pośpiech Sekretarz Gminy Łubniany.

Dodajmy, że Urząd Gminy Łubniany reprezentowała również silna ekipa, która startowała w marszu nordic walking.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom biegu, Współorganizatorom, Sponsorom i Wolontariuszom bez których tegoroczny bieg nie byłby tak udany:

 • Dobre czasy S.C.
 • Pracownia Smaków Patryk Buchta z Jełowej
 • Scorpion Dance Team z grupy tanecznej w Jełowej.
 • Bogusław Kwiatkowski.
 • Opolscy Ratownicy Medyczni
 • Strażacy OSP w gminie Łubniany.
 • Stegu Sp. z o.o.
 • Pizzeria Marco Marek Raczek z Jełowej
 • Nadleśnictwo Turawa
 • Polaris Opole
 • EasyOffice
 • Profi - Dach Smyrek
 • Usługi ogólnobudowlane "Roluś"
 • Soccer College Łubniany
 • Zakład Usług Transportowo-Sprzętowych RUDATOM Dariusz Sznotala
 • MAD.SHOTS TEAM

Dziękujemy !!!!!!

Pamiętajmy, że głównym celem Biegu ku słońcu jest popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, wolnego od nałogów i używek.

Do zobaczenia na starcie w przyszłym roku.

 

 

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png