Recytatorskie sukcesy Uczniów PSP w Łubnianach

Recytatorskie sukcesy Uczniów PSP w Łubnianach w Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim „O Buławę Hetmańską” w Byczynie.
W turnieju uczestniczyli czwartoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach:

  • Wiktoria Lempik
  • Laura Matyschok
  • Leon Langosz
  • Jakub Romanowski.

Impreza od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z województwa opolskiego, a organizowana jest z racji upamiętnienia Bitwy pod Byczyną, stoczonej 24 stycznia 1588 roku.


Gospodarzem turnieju jest Ośrodek Kultury w Byczynie, natomiast współorganizatorami Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz Gmina Byczyna.


Główne założenia konkursu to upowszechnianie twórczości poetów śląskich oraz utworów poetyckich nawiązujących tematyką do Śląska.
Impreza przebiega w trzech kategoriach wiekowych: uczniów szkół podstawowych klas IV-VI oraz klas VII-VIII i młodzieży szkół średnich.


W tym roku Jury po wysłuchaniu blisko czterdziestu mówców postanowiło przyznać I, II i III miejsca w każdym przedziale wiekowym. Do łubniańskich uczniów trafiły aż dwie nagrody w kategorii klas IV-VI - I miejsce zajął Leon Langosz, a III miejsce zdobyła Laura Matyschok.
Leon przedstawił wiersz Mariana Kosińskiego „Zając i niedźwiedź”, natomiast Laura utwór Aleksandry Niemkiewicz „O Paskudku”.

Uczestnicy powyższego turnieju Leon Langosz oraz Jakub Romanowski w tym roku szkolnym zostali już laureatami innych konkursów recytatorskich, otrzymując w październiku 2021 roku, równorzędne Wyróżnienia, w Powiatowym Konkursie recytatorskim wierszy Agnieszki Osieckiej, pod patronatem Starosty Opolskiego oraz Burmistrza Niemodlina, organizowanym przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie, a następnie w listopadzie 2021 roku zdobyli kolejne równorzędne Wyróżnienia w Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej i Religijnej „Fides et Patria” im. ks. ppłk. Zbigniewa Stefaniaka, organizowanym przez Klub Wojskowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów w Brzegu, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego.


Uczniowie do występów w wyżej wymienionych konkursach przygotowywali się pod opieką nauczycielki języka polskiego Jolanty Begińskiej.
Serdecznie gratulujemy!

 

 

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png