„Stabat Mater dolorosa” - zapraszamy na koncert pasyjny, 3 kwietnia 2022 r. (niedziela), godz. 18:00 w kościele pw. św. Antoniego w Luboszycach

plakat koncert pasyjny.jpeg

Trwający Wielki Post przypada na trudny czas – za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a polsko-ukraińską granicę przekroczyło już ponad dwa milion Uchodźców.

W Gminie Łubniany od samego początku wojny wspieramy osoby szukające w Polsce spokoju, uciekające przed nalotami i bombardowaniami swoich domów w Ukrainie. Wspierają nas w tym Mieszkańcy Gminy, którzy dzielą się darami z potrzebującymi. Niestety – zaczyna tych darów brakować.

By połączyć pomoc, nierozerwalnie łączącą się w Wielkim Poście z jałmużną, a także duchowe przeżycie tego najważniejszego dla katolików okresu w roku, organizujemy koncert muzyki pasyjnej p.t. „Stabat Mater dolorosa”, który odbędzie się 3 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00 w kościele pw. św. Antoniego w Luboszycach.

W jego trakcie zaprezentowany zostanie w Luboszycach ponadczasowy utwór Giovanniego Battisty Pergolesiego „Stabat Mater”. To prawdopodobnie ostatnia z kompozycji utalentowanego artysty, należy dzisiaj do najbardziej uznanych i docenianych przez publiczność opracowań pasyjnej sekwencji.

Wstęp na koncert będzie darmowy, jednak chcemy prosić widzów o przekazanie cegiełki na rzecz Uchodźców z Ukrainy w postaci produktów żywnościowych o długim terminie przydatności do spożycia.

Koncert został objęty honorowym patronatem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai.

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png