Koncert, który otworzył serca

Koncert, który otworzył serca...


Ponadczasowy utwór „Stabat Mater” zaprezentował zespół Donna Corda w kościele pw. św. Antoniego w Luboszycach.
Koncert, oprócz swojego wielkopostnego wymiaru, miał też cel charytatywny – Mieszkańcy Gminy Łubniany przynieśli dary dla Uchodźców z Ukrainy. Wśród darów nie zabrakło słodyczy, a także żywności, która trafi do potrzebujących, przebywających w naszej Gminie.


- Posłuchać, przeżyć i pomóc – w tym celu spotkaliśmy się w murach tego kościoła – mówił Paweł Wąsiak, Wójt Gminy Łubniany witając widzów koncertu. Przypomniał także, że na terenie Gminy przebywa ok. 200 Uchodźców, z czego połowa to dzieci.


Koncert swoim patronatem honorowym objął biskup opolski Andrzej Czaja. W jego imieniu do Luboszyc przyjechał biskup pomocniczy diecezji opolskiej ks. bp. Paweł Stobrawa.
- Dziękuję, że chcecie pomagać, wsłuchując się w potrzeby, wsłuchując się w Ewangelię.


Mieszkańcy Gminy ofiarnie odpowiedzieli na apel Wójta Gminy Łubniany, by wesprzeć potrzebujących artykułami spożywczymi.
Serdeczne podziękowania dla Strażaków z OSP Luboszyce, którzy przeprowadzili zbiórkę darów i zagwarantowali ich transport.


Bardzo dziękujemy!

 

 

 

 

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png