Koncert maryjny na Studzionce

Tradycja rzecz święta!

Ostatnia niedziela maja była okazją do spotkania wiernych z Gminy Łubniany przy Studzionce – kapliczce Maryjnej w lasach Dąbrówki Łubniańskiej. Nabożeństwo majowe, które poprowadził proboszcz parafii Węgry-Osowiec Tadeusz Muc, uświetnił występ chóru Ave Verum z parafii p.w. św. ap. Piotra i Pawła w Opolu.

- Cieszę się, że gromadzicie się przy tej XVIII-wiecznej kapliczce, dziękując za otrzymane łaski, ale też przynosząc nowe intencje – zwrócił się do wiernych ks. Tadeusz Muc.

Na nabożeństwo przybyli mieszkańcy Kolanowic, Łubnian, Dąbrówki Łubniańskiej i innych miejscowości Gminy Łubniany. Po modlitwie, repertuar pieśni maryjnych zaprezentował chór parafii p.w. św. ap. Piotra i Pawła z Opola, którego dyrygentem jest Tomasz Krzemiński.

- Jak mawiał św. Augustyn – kto śpiewa, dwa razy się modli. Dziś, wraz z chórem wykonaliśmy to zadanie, które – szczególnie w tym miejscu – ma duchowy i ponadaczasowy wymiar. – podkreślił Paweł Wąsiak, wójt gminy Łubniany.

 

 

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png