Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Spisz się przez internet na spis.gov.pl.

Każdy z nas ma bezpośredni wpływ na rozwój gminy, w której mieszka.

Niejednokrotnie pewnie zastanawiałeś się, dlaczego dana gmina tak powoli się rozwija. Jednakże nie każdy mieszkaniec świadomy jest tego, że ma bezpośredni wpływ na rozwój gminy, w której mieszka.

Należy pamiętać o tym, że aby mieć wpływ na rozwój swojego otoczenia trzeba przynależeć do niego poprzez zameldowanie, a nie tylko zamieszkiwanie w jej obrębie.

Pamiętaj, że aby mieć bezpośredni wpływ na budowę chodników, budowę terenów rekreacyjnych, na których możesz aktywnie spędzić czas z rodziną i znajomymi, rozbudowę i naprawę dróg oraz rozwój oświaty należy zameldować się w miejscu, w którym mieszkasz lub też wypełnić formularz ZAP-3 celem skierowania strumienia podatków przez Ciebie odprowadzanych na rozwój infrastruktury Twojej Gminy.

Płacąc podatki zyskujesz nie tylko dla innych, ale i dla siebie oraz Twoich najbliższych.

Warto przystąpić do społeczności lokalnej, swojej małej Ojczyzny po to, żeby mieć większy wpływ na co zostaną wydane Twoje pieniądze.

PDFzap_3_v1.pdf

Znajdź nas na Facebook

Plany Zagospodarowania Przestrzennego

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png