Opolski Etnofestiwal

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na  Opolski Etnofestiwal.

Impreza wyrasta z tradycji Zamkowego Święta Ziół, które rokrocznie odbywa się na Zamku w tzw. długi weekend sierpniowy. W tym roku swoją obecność potwierdzili znakomici Goście związani z badaniem niematerialnego dziedzictwa opolszczyzny a w szczególności obszarów wiejskich. Program Festiwalu będzie bardzo bogaty w atrakcje i wydarzenia z tym związane.

Podczas wydarzenia odbędą się liczne pokazy tradycji ludowych, warsztaty rękodzieła ( m.in. malowanie wzoru opolskiego na porcelanie, drapanie kroszonek, pisanie pisanek techniką batikową, wariacje w drewnie, ziołolecznictwo, skubanie pierza, wicie koszy z wikliny, warsztaty ziołowych bukietów i konstrukcji kwiatowych, układanie dywanu kwietnego przez  twórczynie ludowe z Gminy Ujazd- wpis na reprezentatywną listę Unesco. Tradycje te, rzadko spotykane w jednym miejscu, niezwykle barwne i przekazywane z pokolenia na pokolenie zagoszczą w ogrodzie zamkowym.

Wydarzenie uświetnią  wystawy plenerowe, wystawy instalacji kwiatowych,  przejażdżki konne, warsztaty zamkowe, pokazy kowalstwa,  występy muzyczne, pokazy i degustacje kulinarne. Swój  udział potwierdziła Julia Doszna- śpiewaczka-  a na zakończenie przedstawiony zostanie mapping- przedstawienie światła i dźwięku na elewacji Zamku Niemodlin. 

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej

http://niemodlinzamek.pl/etnofestiwal-i-opolski-etnofestiwal/

JPEGzdjecia_lotptaka_male.jpeg (208,31KB)
JPEGzamek_noc_male.jpeg (122,81KB)
 

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png