Informacja operatora komunikacji gminnej, dotycząca objazdów w związków remontem mostu w Dąbrówce Łubniańskiej

OBJAZD W ZWIĄZKU Z REMONTEM MOSTU W ŁUBNIANACH OD 1 października br.
 
W związku z przebudową mostu w Dąbrówce Łubniańskiej (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 461) od 1 października zostanie całkowicie zamknięta droga na tym odcinku.
Komunikacja lokalna wprowadza rozkład jazdy obowiązujący na czas objazdu. Co za tym idzie nastąpią zmiany w przebiegu poszczególnych linii.
 • Linia G1 i G2 będzie przebiegać z Opola Duboisa poprzez Plac Kopernika (Solaris), Rondo Nysy Łużyckiej, Kępa, Luboszyce, Biadacz, Masów, Łubniany, Brynica, Surowina, Kup i w odwrotnej kolejności na powrocie.
 • Linia G3 i G5 będzie przebiegać z Opola Duboisa poprzez Katowicka Pływalnia, Horoszkiewicza, Sosnkowskiego, Okulickiego, Luboszycka, Kępa, Luboszyce, Dalii, Kolanowice, Jełowa Stegu, Jełowa Dworcowa, Jełowa Szkoła, Grabie, Kobylno i w odwrotnej kolejności na powrocie
 • Linia G4 weekendowa będzie kursować tylko do Surowiny poprzez Luboszyce, Kolanowice, Biadacz, Masów, Łubniany, Brynica, Surowina. Autobus nie będzie kursował do Jełowej ani Kobylna.
 • W efekcie tych zmian nie będą obsługiwane następujące przystanki;
  – Dąbrówka Łubniańska II
  – Dąbrówka Łubniańska I (przystanek będzie przeniesiony za most od strony Łubnian)
  – Łubniany ul. Kolanowska
  – Kolanowice ul. Brzozowa

Dodatkowo zostały przesunięte godziny odjazdu z Opola Duboisa;
– z godz. 15:00 na 15:10
– z godz. 18:55 na 19:35
– z godz. 20:50 na 21:15

Przesiadki będą się odbywać jak dotychczas w zdecydowanej większości w Kępie koło Mc Donalda oraz w niewielkiej liczbie na przystanku w Luboszycach Krzywa.
 
Otrzymaliśmy również informację od Miejskiego Zarządu Dróg w kwestii otwarcia nowego Dworca Autobusowego w Opolu, na tę chwilę ma to nastąpić z dniem 15.10.2022r.Jednak ten termin może ulec zmianie. W tej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.
Wszystkich Podróżnych prosimy o zapoznanie się ze szczegółami nowego rozkładu jazdy a w razie wątpliwości co do wyboru właściwej linii prosimy upewniać się u kierowcy.
 
Dodatkowo nasza infolinia jest czynna pn -pt w godzinach 7:00-16:00
 
Uwaga!
W związku z korektami w rozkładzie jazdy tabliczki zamieszczone na stronie internetowej są z dwoma terminami, do 30.09.2022 i od 01.10.2022.
 
Prosimy o zwrócenie na to uwagi podczas sprawdzania rozkładów.

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png