Siła partnerstwa Gminy Łubniany i Firmy Plada Sp. z o.o.

Na LII sesji Rady Gminy Łubniany podsumowano współpracę Gminy Łubniany i Firmy Plada w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Łubniany wraz z obsługą urządzeń wod-kan.
Przypomnijmy, że Gmina Łubniany, jako pierwsza gmina wiejska w województwie opolskim, zdecydowała się na zarządzanie i eksploatację siecią wodną w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
Dotychczas takie działanie samorządu i podmiotu prywatnego można było zaobserwować np. w Opolu (budowa parkingu podziemnego przy C.H. Solaris) czy Krapkowicach (adaptacja obiektu na klub dziecięcy).
Gmina Łubniany udostępnia infrastrukturę i projektuje nowe elementy sieci, a spółka Plada ponosi koszty konserwacji, modernizacji i wymiany eksploatowanych urządzeń.
Partner prywatny koordynuje całość gospodarki wod-kan:
- rozliczenia z klientami i monitoring płatności
- inwestycje i modernizacje
- serwis
Obecny na sesji gość specjalny Bartosz Korbus – Prezes Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Warszawie podsumował współpracę Gminy w ramach PPP, ukazując wymierne korzyści z tej formy współdziałania samorządu z partnerem prywatnym.
!!W sektorze wodno-kanalizacyjny w modelu PPP funkcjonują w Polsce 24 projekty, w tym jeden nasz łubniański!!
Dziękujemy lokalnym mediom za zainteresowaniem tematem PPP i udział w briefingu prasowym poświęconym trwającej już dwa lata dobrej współpracy z firmą Plada.

 

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png