Wyróżnienie dla PSP w Jełowej

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jełowej jako jedna z 3 w województwie zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Języku Polskim. Docenione zostały działania dotyczące promowania wśród uczniów poprawnej polszczyzny. W lutym, przy okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego poświęciliśmy uwagę frazeologizmom. Uczniowie zapoznawali się ze zwrotami umieszczonymi na korytarzach szkoły, następnie wzięli udział w konkursie online na temat poznanych związków. Dzięki tym eliminacjom wyłoniono pięcioro najlepszych, którzy rywalizowali o tytuł Szkolnego Mistrza Frazeologizmów w konkursie o formule 1 z pięciu. Mistrzem został Jakub Hajduk z kl. VI. Ponadto uczniowie klas VI i VIII a realizują pracę projektową dotyczącą frazeologizmów używanych w ich rodzinach.

Równolegle do rywalizacji szkolnej, uczniowie Jakub Hajduk i Wiktor Świtała brali udział w turnieju indywidualnym i podczas półfinału konkursu zmierzyli się na Uniwersytecie Opolskim z zadaniami testowymi i dyktandem.

Projekty w ramach konkursu wymyśliła i prowadziła w szkole Justyna Konik. Zadania testowe i dyktando w rywalizacji indywidualnej zostały przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Onomastów z Uniwersytetu Opolskiego.

 

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png