Projekt Nadprzyrodzone siły okolicy Brynicy dobiegł końca

Od 25 sierpnia do 15 września  odbyło się 5 projekcji filmowych
w pięciu miejscowościach:
-Masowie,
-Brynicy,
-Ładzy,
-Łubnianach  
-Kobylnie
W sumie przed ekranem zgromadziło się prawie 300 osób – była to prawdziwie rodzinna rozrywka i świetna okazja na wspólnie spędzony czas.
We wrześniu ogłoszony został konkurs na „Nocną Grę Terenową” opartą na legendach z terenu Stobrawskiego Zielonego Szlaku. Zwycięski scenariusz posłużył wspaniałej zabawie nocą 22 września.
Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z nawiedzonym domem, stworzyć czakram mocy, odnaleźć nagrobek Klary czy przechytrzyć czarta. Nie przeszkodził nawet deszcz, w czasie którego najmłodsi gracze piekli kiełbaski.
30 pierwszych uczestników otrzymało plecaki i latarki czołowe, a każdy z autorów zwycięskiego projektu bon o wartości 100 zł.
Finał projektu odbył się podczas Magicznego Wieczoru 23 września na boisku LZS w Brynicy.
Na początek można było wziąć udział w warsztatach zielarskich, które rozpoczęły się spacerem po okolicznych polach, a następnie pod okiem fachowca uczestnicy mieli okazję samodzielnie stworzyć zielarskie mikstury, miedzy innymi pastę do zębów.
Wykład Pozytywnej energii pozwolił zgłębić tajniki organizmu człowieka, a po jego zakończeniu była możliwość skonsultowania osobistych przypadłości.
Poczęstunek w postaci pieczonej świnki umilił całe wydarzenie. Zrobiło się naprawdę smacznie!
Dosłowna magia pojawiła się wraz z występem iluzjonisty Piotra Denisiuka, który na oczach widzów dokonywał rzeczy niemożliwych, a przynajmniej niewytłumaczalnych. Szczególną niespodzianką było obcowanie z magią na wyciągnięcie ręki, ponieważ Piotr czarował przy każdym stoliku dosiadając się do obecnych na pokazie.
Zwieńczeniem magicznych działań tego wieczoru okazało się 30 minutowe przedstawienie oparte na brynickiej legendzie „U Madlyny”, Teatru Ruchu i Tańca z Ogniem Mantikora. Było to wspaniałe widowisko z wykorzystaniem rozmaitych akcesoriów ogniowo-świetlnych zaangażowanych w konkretną historię.
Po tak wielu wrażeniach uczestnicy bawili się przy dźwiękach zespołu Albatros.

 

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png