Wyjątkowy jubileusz 120-lecia powstania jednostki i Gminne Obchody Dnia Strażaka w Jełowej

Niech Was strzeże święty Florian!

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich na czele z Marszałkiem regionu Andrzejem Bułą oraz Wicewojewoda Opolski Piotr Pośpiech, mł. bryg. Barbara Bibułowicz - opiekunka jednostek OSP Gminy Łubniany z ramienia PSP w Opolu, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Opolu - mł. insp. Aleksander Marek, Komendant Policji w Dobrzeniu Wielkim - podkom. Małgorzata Garbowska, Dyrektor Biura AO - Piotr Dancewicz, Radni Gminy Łubniany oraz Sołtysi Jełowej, Grabia i Kobylna.
Wójt Gminy Łubniany Paweł Wąsiak w imieniu społeczności lokalnej złożył Druhnom i Druhom naszych gminnych jednostek serdeczne życzenia i podziękowania - "Strażacy - Ochotnicy nie tylko ratują życie i mienie ludzkie, co jest oczywiście ich podstawowym zadaniem, ale również pielęgnują i rozwijają tradycję, pomagają nam i wspierają przy realizacji wielu gminnych przedsięwzięć – zarówno kulturalnych, sportowych, jak i charytatywnych. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczny"
Podczas uroczystości doceniono i uhonorowano pracę Strażaków - Ochotników poprzez wręczenie im odznaczeń za lata pracy na rzecz lokalnej społeczności.  
Po uroczysty Apelu odbyła się Msza św. w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Jełowej.
Dziękujemy wszystkim naszym Strażakom. W sposób szczególny Gospodarzowi dzisiejszej uroczystości OSP Jełowa - Jesteście spadkobiercami poprzednich pokoleń, przed którymi dziś chylę czoła. Pokoleń, które od 120 lat służyły Mieszkańcom naszej „małej ojczyzny” - zaznaczył Paweł Wąsiak.

Podczas uroczystości przedstawiony został rys historyczny jednostki OSP Jełowa, który odczytać można w poniższym dokumencie:

PDFHistoria straży w Jełowej.pdf (104,90KB)

OSP Jełowa.jpeg

 

Informacje o planowanych pomiarach PEM

Znajdź nas na Facebook

System monitoringu jakości powietrza - woj. opolskie

Opolska Karta Rodziny i Seniora

Portal informacyjny ZDROWIE

Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego

Orlik.jpeg

logo.jpeg

NFZ

Aglomeracja Opolska

Gminny całodobowy telefon alarmowy 600 035 332

Przedszkola na wymiar – utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego oraz wydłużenie czasu pracy przedszkoli w 8 gminach Aglomeracji Opolskiej

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa

00-nowe_LOGO-final.png